Обговорення бізнес моделі Harmony Ukrainian DAO

Всім привіт. Я маю пропозицію. В нашій спільноті Harmony Ukrainian DAO є багато талановитих людей. Вже зараз я та декілька моїх коллег пишемо тексти для крипто проектів, за це нам платять гроші на котрі особисто я можу жити без усяких DAO. Але команда є команда, тому я пропоную наступне.

Проект Harmony вже має свою екосистему та проєкти які працюють в цій екосистемі. Ми збираємо базу даних по всім проектам, та пропонуємо всім кофаундерам співпрацю. Ми описуємо проекти та складаємо для них тексти на українській мові, або перекладаємо їх сайти на українську мову.

Чому це важливо?

Згідно з законом України N 2704 “Про забезпечення функціонування української мови як державної

Стаття 27. Державна мова у сфері користувацьких інтерфейсів комп’ютерних програм та веб-сайтів.

Пункт 2:

Комп’ютерна програма з користувацьким інтерфейсом, встановлена на товарах, що реалізуються в Україні, повинна мати користувацький інтерфейс державною мовою, який за обсягом та змістом має містити не менше інформації, ніж іншомовні версії такого інтерфейсу. Недотримання цієї вимоги має наслідки, визначені законодавством про захист прав споживачів для реалізації товару неналежної якості.

Пункт 6:

Інтернет-представництва (в тому числі веб-сайти, веб-сторінки в соціальних мережах) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні, виконуються державною мовою. Поряд з версією інтернет-представництв (у тому числі веб-сайтів, веб-сторінок у соціальних мережах), виконаних державною мовою, можуть існувати версії іншими мовами. Версія інтернет-представництва державною мовою повинна мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії, та завантажуватись за замовчуванням для користувачів в Україні.

Для іноземних суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та мають в Україні дочірні підприємства, філії, представництва, версія веб-сайту державною мовою повинна містити достатню за обсягом та змістом інформацію для зрозумілої навігації та розкриття мети діяльності власника такого інтернет-представництва.

Тобто всі рекламні повідомлення про товари і послуги повинні бути українською мовою. А також SMS-повідомлення, спливаючі вікна, розсилка електронною поштою, пости в соціальних мережах, статті в блозі. При цьому закон допускає версії іншими мовами, якщо українська версія не менша за обсягом і інформативністю. Ці положення стосуються мобільних сайтів і сторінок в соціальних мережах.

Вимоги до обслуговування клієнтів українською мовою вже діють, а пункти 2 і 6 статті 27 вступають в силу з 16 липня 2022 року.

Такий поважний проект як Harmony, якщо він поважає свою ділову репутацію, має дотримуватися норм законодавства країн в котрих розвиваються його спільноти. Ми в Harmony Ukrainian DAO силами наших копірайтерів та перекладачів допоможемо компаніям в екосистемі Harmony, звичайно за стандартними тарифами з знижкою.

Це може складати один з пунктів нашої програми самофінансування та має бути внесений в наш бізнес-план.

9 Likes