Обговорення бізнес моделі Harmony Ukrainian DAO

Привіт. Я бачила що раніше ти був дуже активним членом спільноти Harmony. Можливо в тебе є думки стосовно бізнес моделі? Я розумію що моє питання виглядає некоректно, але ти один з самих досвідчених користувачів Harmony, та один з лідерів нашої маленької спільноти.

8 Likes

На данний момент я вважаю що регіональним ДАО взагалі не потребна бізнес-модель. Вони створюються для прийняттяя Harmony в локальних спільнотах. Якщо Harmony Foundation бачить в цій роботі цінність — вони повинні її спонсорувати. Якщо регіональне ДАО буде фокусуватись на тому щоб себе прокормити — воно не зможе виконувати свою первинну функцію в повному обсязі.

9 Likes

Я поділився цією думкою в чаті Regional DAOs. Сподіваюсь що Harmony Foundation візьме її в увагу.

6 Likes

Частково я згодна з тобою, регіональне ДАО це більше треба проекту чим людям які про цей проект нічього не розуміють. З іншого боку бізнес-модель зайвою не буде, тому про неї варто поміркувати

8 Likes

Сьогодні я хочу опублікувати таке повідомлення англійською мовою в темі Harmony Ukrainian DAO:

Регіональні DAO створюються у проекті Harmony для ознайомлення локальних спільнот із проектом та з його технологіями. Ця робота має спонсоруватися Harmony Foundation.

Harmony не є благодійною організацією, ми це добре розуміємо. Але ми розуміємо і те, що своєю роботою ми робимо явний внесок у міжнародну екосистему Harmony.

Зараз це робота на офіційному форумі проекту; завтра це створення акаунтів у соціальних мережах та переклади документів та сайтів Harmony українською мовою; ще далі - це проведення мітапів та залучення нових активних користувачів у Harmony; після цього – регулярне створення медіа-приводів та культурних ініціатив для прийняття проекту та його технологій українцями.

Harmony Ukrainian DAO, команда якого створює Українське регіональне співтовариство проекту Harmony, прагне самоокупності та прибутку.

В даний час ми зібрали кілька ідей, які створили основу для нашої майбутньої бізнес-моделі :

  1. Запуск стейкінг-ноди у мережі Harmony
  2. Створення та продаж NFT креативів українських дизайнерів
  3. Переклади сайтів проектів в екосистемі Harmony українською та російською мовами
  4. Інвестування на ранній стадії у проекти в екосистемі Harmony та децентралізоване володіння ними через NFT
  5. Створення контенту для проектів у екосистемі Harmony
  6. Юридичні консультації та адаптація до українського законодавства проектів в екосистемі Harmony

Зараз ми на початку довгого шляху, тому нам важлива підтримка міжнародної спільноти Harmony та конструктивні рекомендації, які допоможуть нам створити успішне та процвітаюче Harmony Ukrainian DAO.

10 Likes

Привіт! Ми обговорювали бізнес-модель в телеграмі і там було ще декілька ідей самоокупності ДАО. Тому варто все об’єднати і тоді писати доповнення до пропозалу.

8 Likes

Привіт, тоді варто сюди перенести ті обговорення. Я зараз нажаль не можу цим зайнятись, але якщо хтось сюди їх перенесе, я доповню свій пост та перекладу його англійською, а потім опублікую. Проблема в тому, що думок в нас багато, а людей хто ці думки може реалізувати, на даний час мало, тому я в своєму пості написала ті тезіси, які ми гарантовано взмозі реалізувати тими силами що в нас є на даному етапі.

9 Likes

Очень толково написано. Хорошо что обратили внимание на юрконсультацию и помощь с организацией работы зарубежных проектов в Украине.
Это может оказаться оч востребовано.
В частности уже можно говорить о регистрации в Дия сити - насколько помню, там просто рай для ИТ компаний. Ну или почти рай :wink::grin:

9 Likes

Можна такий варіант опублікувати, по любому там ще коментарі накидають. А поки немає офіційної інформації від Harmony, як подавати пропозицію про самофінансування, всі наші пропозиціі мають декларативний характер. Тому це не є на даний час запросом фінансування. Почекай до вечьора, та публікуй, тому що ми обіцяли на цьому тижні щось сказати про самофінансування. Ти гарно все сформулювала.

7 Likes

У нас є ще ідеї і дуже навіть цікаві, але давай подивимось на офіційну відповідь того, що вже є.

7 Likes

Привіт. Щоб не шукати потім. Посилання на процедуру створення вузла валідатора (стейкінг-ноди).

Валідатори - Harmony (harmony.one)

10 Likes

NFT- подарункові сертифікати в спільноті Harmony Ukrainian DAO. Пізніше напишу як це буде працювати, поки що розробляємо з фахівцями цю програму

10 Likes

Всім привіт. Зараз я передивляюсь матеріали форуму, і в котрий раз проект zkDAO пригорнув мою увагу. Крута команда в цьому проекті, і вони роблять правильні речі.

Що мені сподобалось сьогодні?

Показники успіху

Запропонована нами метрика для успіху залишається незмінною. Ми запитуємо 10% операційної вартості (наприклад, фінансування 1M DAO) для грантових грошей на запуск (наприклад, 10М), залучених проектами, що виходять з відповідних навчальних заходів ZKU. Це був керівний принцип довгострокового фінансового планування zkDAO, як це було запропоновано в початковій установці.

Таким чином, за $ 650k ми очікуємо, що зможемо підготувати 65 студентів, здатних закінчити запуск грант готовий проект. Це не відповідатиме нашій амбітній меті – навчати 1000 студентів до 2024 року. Але оскільки ринкові умови покращаться, ми сподіваємося, що зможемо знову масштабуватися в найближчому майбутньому, щоб наздогнати.

Ідея для самоокупності Harmony Ukrainian DAO дуже крута. Тобто ми можемо закладувати в план залучення українських стартапів в мережу Harmony, та формувати наш бюджет запиту коштів по алгоритму розробленому zkDAO.

10 Likes

Але в бізнес моделі ZK DAO є суттєвий недолік - вона налаштована на донати від Harmony та на розвиток цього блокчейн-проекту. Як тільки в цьому проекті почались проблеми, ZK DAO залишилась без фінансування та без грошей.

7 Likes

Ось як життя складається, планували цю бізнес-модель реалізувати в Harmony Ukrainian DAO на користь екосистеми Harmony, а реалізуємо у культурному просторі Кобзар. Доречі, зараз для України це дуже актуально.

8 Likes

Пройшло багато часу з моменту останньої публікації в цьому топіку, але усі в Harmony Ukrainian DAO знають що я роблю круті застосунки які дозволяють токенізувати реальні активи (RWA). З часом наше DAO буде використовувати мою роботу у нашій бізнес моделі. Ми вже тестуємо одну дуже круту річь. Можливо пізніше ми будемо використовувати блокчейн Harmony разом з іншими блокчейн-мережами.

4 Likes

Привіт. Я вважаю що зараз немає сенсу використовувати багато блокчейнів для токенізації. ETH має велику спільноту, на цю спільноту і потрібно розраховувати у першу чергу

4 Likes

Якщо вас цікавить бізнес-модель, то ми багато разів закликаємо спільноту Harmony до співпраці. Harmony Ukrainian DAO має власну колекцію реальних активів, частина прибутку від продажи котрих йде на розвиток нашої спільноти.

Наприклад ця картина “Станція метро Дніпро у Києві” зараз виставлена на продаж, як і багато інших картин. Нажаль зараз ми маємо змогу торгувати тільки реальними активами на традиційних майданчиках. Але, якщо у вас є пропозиції по розвитку, звертайтеся до мене, або до кожного з Амбассадорів Harmony Ukrainian DAO, і я скоординую можливу колаборацію.

4 Likes