Обговорення механізму виборів Губернаторів Українського Регіонального ДАО

В спільноті Harmony багато українців, а з часом буде ще більше. Для успішної роботи Українського Регіонального ДАО треба створити прозорий механізм виборів людей які уповноважені від імені Української спільноти приймати рішення та мати доступ до фінансів. Це повинні бути чесні та компетентні люди і цей механізм має бути прозорим.

Пропоную розпочати обговорення механізму виборів Губернаторів Українського Регіонального ДАО.

Чому я відкрив цю тему?

Сьогодні на електронну скриньку я получив сповіщення від форуму talk.harmony.on із якого я дізнався про створення Українського розділу на форумі і про пропозицію створення Ukrainian DAO - a community type of a DAO for the Ukrainian-speaking region.

Ця довгоочікуванна подія буде користна для всієї спільноти. Але серед організаторів я побачив багато незнайомих обличь. Я не побачив обговорення цієї події, а головне мене здивували декілька питань:

The main principle we followed, when we were organizing together, is to build a decentralized Council of Governors for our DAO that will consist of 6 main contributors and 3 representatives from the Ukrainian DAO community. All 6 main contributors are from Ukraine. We will elect only Ukrainian representatives from our DAO who have a passion to build the strong and growing Ukrainian crypto community.

  • Ukrainian DAO governors rotate on a 3-month basis organized by election on Snapshot.org. The re-election of governors will be voted by all Ukrainian DAO Community members.
  • The top 6 Governors will be retained and 3 Governors’ positions will be opened for election for the community members. The previous Governors can be re-elected.

We were inspired by the idea of holding such a procedure for Governors’ rotation/election taken from Harmony Philippines DAO.

Я поважаю філіпінців, але поважаю також прозорість прийняття рішеннь.

Пропоную відкласти подачу заявки на час ознайомлення та обговорювання з спільнотою механізмів виборів, прописати кроки за якими буде визначатися еффективність роботи Губернаторів, а головне - чітко прописати механізм виборів.

9 Likes

Якщо це українська спільнота, треба для кандидатов в губернатори запровадити процедуру Know Your Client (KYC ). Але виникає декілька питань. Хто буде зберігати персональні данні та проводити цю процедуру. Також потрібна ідентифікація громодянства. Звісно, що для всіх членів комьюніті цю процедуру проходити не потрібно, але матеріально зобов’язані люди потрібні розуміти що це треба зробити. Така моя пропозиція.

8 Likes

У тебе праильна позиция, загальний алгоритм KYC простий, до того ж існують сервіси проходження KYC, якщо буде потреба ми можемо з ними попрацювати та зыбрати быльш детальну ынформацыю про них

7 Likes

Я тільки що висказав свою думку про заявку Ukrainian DAO - a community type of a DAO for the Ukrainian-speaking region та пропозицію призначення виборів Ukrainian DAO - Community elections for 3 Governor positions. На мій погляд це найхудша пропозиція створення децентралізованої спільноти яку я бачив. Якщо ці вибори за таких умов відбудуться, то в Harmony нема ніяких DAO, а чистий договорняк. Пробачте, можливо я відреагував емоційно, але я інакше не можу. Висказав все що думаю по тому DAO.

9 Likes

Гарно ти все розклав. Уважно прочитала я пропозицію Ukrainian DAO, а ми що не спільнота українська на думку тих аферистів? Доречі був в Україні такий “блогер” Шарій, він довго з Іспаніі воду баламутив, так ось його сьогодні спіймали та екстрадують в Україну :sweat_smile: Докукарекався. Що там за Іспанська громада в Ukrainian DAO? Жартую-жартую, просто так співпало, що аферисти полюбляють Іспанію :wink:

5 Likes

Вітаю вас друзі. Приємно що в українській спільноті розпочалися обговоювання важливих моментів. Мені дуже сподобався пост який написав @BitMet, трохи емоційно, але все правильно написано. Цей пост наторкнув мене на данну пропозицію.
Логічно, що зараз від нас чекають чіткої пропозиції виходу з складної для Harmony і всієї Української спільноти сітуаціі. Такий вихід існує.

З самого початку пролунали пропозиціі, що офіційний форум Harmony найкращє місце для обговорювання складних питань, та місце досягнення консенсусу між незнайомими людьми які входять в українську спільноту. Цей форум гарний ще й тім, що має свою статістику по кожному з зареєстрованих користувачів.

Я пропоную уважно придивитись до кожного з членів комьюніті, це відкрита інформація, тому ми можемо взяти її за основу при формуванні списка кандидатів в губернатори Українського Регіонального DAO.

Почнемо з того, що лідером спільноти може вважатись форумчанин з бейджем Member. Згодні?
В українській спільноті таких користувачів небагато. Для початку подивимось на мемберів в українській категоріі форуму (які проявили якусь активність з моменту його створення):
@nickv @shestov @FRATE @m1m2 @BitMet @Spacemo @punchhero @Yoel_Romero_1 @YenOne
Логічно, що ці люди проводять багато часу на форумі, вкладають в його розвиток свій час, тому можуть вважатися активом української спільноти. Саме цих людей я би вписував в список кращіх Губернаторів, це чесно та прозоро.

Можливо деякі із вищеописаних форумчан не захочуть або не зможуть висувати свої кандідатури на вибори. Це право кожного чоловіка, і це логічно. В нашій спільноті є люди, які мають амбіціі висунути свої кандидатури. Скажу прямо - я свою кандідатуру висувати на вибори не можу, зараз в Україні війна, і в мене багато інших задач, але посильний вклад в розвиток спільноти я продовжу вносити.

Як вам шановні друзі моя пропозиція? Вона знімає відразу багато питань до “кращіх губернаторів” - всі вони громодяне України, всі активні члени спільноти, всі знайомі іншим членам спільноти, профілі усіх з них відкриті та доступні для ознайомлення.

Якщо моя пропозиція получить відгук від спільноти, я знайду час і перекладу її на англійську мову, та опублікую під постом bitmet в темі Ukrainian DAO - a community type of a DAO for the Ukrainian-speaking region. Прошу вас обсудити мою ініціативу та висказати свою думку, багато часу це не займе, але це важлива процедура обговорювання нашої пропозиціі яка стосується чесних та відкритих виборів Губернаторів Української Спільноти. Дякую.

11 Likes

підтримую твою пропозицію, я теж мембер коли що :grinning:

8 Likes

Я вважаю що твою пропрзицію можна взяти за основу майбутнього пропозала Harmony Ukrainian DAO. Хоча треба ще багато доробити та вислухати всіх членів української спільноти

8 Likes

Я уважно слідкую за форумом. На даний момент склалася цікава картина, вже існує пропозиція якогось Ukrainian Dao. Логічно в разі подання пропозала від Harmony Ukrainian DAO виключити можливість балотуватися на виборах форумчан які виставили свої кандідатури на виборах в Ukrainian Dao. Цей пункт треба прописати в нашій программі. Це спорне питання, але над ним теж треба поміркувати, щоб не розділяти українську спільноту на “різні лагері”. Я за об’єднання та дружбу. Проте питання з участю в обох проектах треба теж враховувати на мій погляд.

8 Likes

Привіт. Пропозиція від активістів української спільноти така:

За основу для формування початкового списку Керуючих нашого регіонального ДАО ми прийняли пропозицію учасника @PetrSet (Обговорення механізму виборів Губернаторів Українського Регіонального ДАО - #5 by vikavi), суть пропозиції полягає в тому, що всі активні учасники форуму talk.harmony.one, які вільно володіють українською мовою і живуть або проживають в Україні, можуть брати участь у виборах Керуючих нашого регіонального ДАО.

Керівники ДАО змінюються кожні 6 місяців, через вибори та голосування на Snapshot.org. або шляхом голосування на форумі talk.harmony.one, про це ми заздалегідь повідомимо спільноту в темі голосування в українському гілці форуму talk.harmony.one.

Всі члени української громади, які проявили свою активність на форумі talk.harmony.one, можуть приймати участь в виборах.

Будь-який член української громади може взяти участь у виборах і стати Керівником, опублікувавши свою пропозицію в українській категорії форуму talk.harmony.one.

Виборчий механізм буде доопрацьований після обрання Першого складу Harmony Ukrainian DAO та затверджений шляхом голосування.

9 Likes

Усім привіт!

Система КУС для ідентифікації керівників ДАО.

Я думаю, щоб спростити цей механізм вистачить і мобільного телефона на який можна буде зателефонувати. Вимагати паспортні дані у нас немає права, тому телефон я думаю буде оптимальним варіантом.

Якщо хтось бажає залишитись інкогніто, то можна зробити це через поручителя, тобто людина яка поділилась своїми даними з користувачами може стати гарантом людини яка не хоче розкривати свої дані усім, але покаже одній особі яка і стане поручителем того, що він чи вона дійсно є громадянином України.

Як Вам такий варіант?

9 Likes

навіщо ускладнювати ситуацію? механізм гарантів треба ще розробляти, розглядати та утверджували, це матюшня на даний час.

телефон - це гарне рішення, але треба обміркувати алгоритм перевірки за номером телефону

8 Likes

Я вважаю що на начальному етапі достатньо активної позиціі в українському локалі форуму та володіння українською мовою. А далі можна вже розглядати механізми підрахунку соціальної активності та важливості внесків в розвиток української спільноти. Не треба відразу обирати складні рішення, крок за кроком легше будувати.

9 Likes

Привіт хлопчики та дівчатка.

Наш пропозал написан та опублікован, тепер по алгорітму будівництва DAO нам треба чітко прописати механізми виборів до керівництва, та ініціювати проведення виборів.

7 Likes

Про вибори ми багато проговорили, але є і зворотня дія - усунення керівника або посла. Сьогодні я побачила цікавий документ в темі Ambassador DAO. Пропоную переклад цікавого для нашої спільноти моменту:

Усунення та заміна губернатора чи посла :stop_sign:

Метою цього DAO є виконання низки завдань за короткий період часу. Оскільки ці зусилля чутливі до часу, дуже важливо, щоб усі губернатори та посли DAO виконували свої обов’язки та вносили внесок у справедливий і справедливий спосіб.

Якщо група губернаторів вважає, що колега-губернатор або посол не вносять однаковий внесок, обговорення буде проведено на груповому засіданні. Якщо цей губернатор або посол продовжує відставати в якості внесків, буде проведено голосування за усунення та заміну цього губернатора або посла. Голосування буде проводитися в приватному чаті з усіма присутніми губернаторами і вимагає принаймні 60% голосів на користь видалення. Голосування та документація можуть бути доступні для громадськості за запитом.

8 Likes

К этой схеме надо добавить голосование сообщества, чтобы избежать централизации.
Таким образом предлагают управленцы, но фактически одобряет или отказывает сообщество.

8 Likes

В нашому випадку краще на форумі такі обговорення проводити, ніяких приватних чатів

Згодна, механізми приняття рішень потрібні максимально відкриті

8 Likes

Привіт громадо! Я не знаю потрібно це нам зараз або ні, але пропоную кожному Амбассадору Harmony Ukrainian Dao у цій гілці написати про себе невеликиу автобіографію. Хочемо ми цього або ні, але ми виконуємо обов’язки Губернаторів Harmony Ukrainian Dao.

Про себе я пишу у власному блозі на Medium, окрім цього інформація про мене є у соціальних мережах twitter, facebook, linkedin, на сайті cryptocoinexpert.info і kobzar.in.ua

Особисто мені участь у нашому DAO допомогла влаштуватися на роботу мрії, тому наприкінці цього складного року я хочу усім вам хлопці та дівчатка сказати велике ДЯКУЮ! Ви найкращі!!!

4 Likes